Haberler

İnci GS Yuasa sektörde ihracat liderliğini koruyor

22 Haziran 2016 Çarşamba

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin 2015 rakamlarına göre hazırladığı ilk 500 ihracatçı firma arasında yer alan İnci GS Yuasa, akü sektöründeki ihracat liderliğini sürdürüyor.

Otomotiv sektörünün köklü kurumu İnci Holding ve Japon devi GS Yuasa’nın iş ortaklığıyla güçlü adımlarla yoluna devam eden İnci GS Yuasa, bu yıl da TİM tarafından belirlenen ilk 500 ihracatçı firma listesinde yerini aldı. Geçtiğimiz yıl 64,8 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek listeye yerleşen İnci GS Yuasa, ‘Akü sektörünün ihracat lideri’ unvanını bu yıl da korudu.

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik; “Sektördeki ihracat lideri konumumuzu 7 yıldır korumak bize gurur veriyor. 4 kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek bu yıl sıralamada ilk 250 firma arasında yerimizi aldık. Ortaklığımız sonrası, ihracat alanında yüksek hedeflerle yola devam ediyoruz. Önümüzdeki 5 yılda hedefimiz, GS Yuasa’nın global gücüyle birlikte mevcut yurtdışı pazarlarda güçlenerek ihracat satış gelirlerimizi 4 katına çıkarmak. Bu hedefimize ilerlerken, özellikle Avrupa pazarı bizim için büyük önem taşıyor. İnci GS Yuasa olarak bugüne kadar olduğu gibi gelecek çalışmalarımızda da müşteri memnuniyetini ön planda tutacak ve kaliteli hizmet sunmayı şirket politikası olarak uygulayacağız. İhracatta sektör liderliğimizi iş ortağımızın küresel deneyim ve ileri teknolojileriyle harmanlayarak çok daha güçlü yarınlar için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10