Haberler

İnci GS Yuasa ‘Kaizen Paylaşımları’nda İlgi Odağı Oldu

6 Mart 2019 Çarşamba

İnci GS Yuasa, kalite alanında geliştirdiği ‘Kutu-Kapak Yapışma Probleminin Azaltılması’ ve üretim verimliliği alanında geliştirdiği ‘COS-F Verimliliğinin Arttırılması’ projeleriyle Makina Mühendisleri Odası İzmir şubesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Kaizen Paylaşımları’nda ilgi odağı oldu. İnci GS Yuasa’nın iki projesi de Kobetsu Kaizen Projesi olarak değerlendirildi.

Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Endüstri-İşletme Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Kaizen Paylaşımları etkinliğinde 33 firmadan 98 proje Kaizen çalışmalarını sergileme ve diğer katılımcılar ile görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı. Kaizen Paylaşımları’nda kalite alanında geliştirdiği ‘Kutu-Kapak Yapışma Probleminin Azaltılması’ ve üretim verimliliği alanında geliştirdiği ‘COS-F Verimliliğinin Arttırılması’ projeleriyle katılan İnci GS Yuasa’nın çalışmaları ‘Kobetsu Kaizen’ olarak değerlendirildi.

5’inci Kaizen Paylaşımları programı kapsamında 2 gün boyunca etkinlikler sürerken etkinlik sonunda tüm proje sahiplerine katılım sertifikaları takdim edildi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında yer alan İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasındaki yerini korumaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ninManisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayına temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (BuildingResearchEstablishmentEnvironmentalAssessmentMethod) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10