Haberler

İnci Battery WIN Eurasia’da yerini aldı

6 Mart 2019 Çarşamba

Endüstri devlerinin bir araya geldiği CeMAT Eurasia bu yıl, 14 – 17 Mart tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Yurtiçi traksiyoner akü pazarının lider ismi İnci Battery fuarda, traksiyoner akülerini ve endüstriyel müşteri çözümlerini sektör oyuncularına tanıttı.

WIN Eurasia fuarı çatısı altında toplanan ve eş zamanlı gerçekleşecek 6 fuardan biri olan CeMAT Eurasia Fuarı’nda lojistik, intralojistik ve lojistik bilişim teknolojilerinin devleri Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 18’inci kez bir araya geldi. İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa’nın endüstriyel akü markası İnci Battery; lojistik, intralojistik ve lojistik bilişimi teknolojilerinin yenilikçi bir anlayışla tek çatı altında toplandığı fuarda her yıl olduğu gibi yine yerini aldı. İnci Battery fuarda, İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik ile OE ve Endüstriyel Akü Direktörü Kojiro Shibata’nın katılımıyla yenilikçi ürün ve hizmetlerini sektörün profesyonellerine tanıttı.

Elbirlik: Avrupa Pazarında önemli bir oyuncu olma yolunda ilerliyoruz.

Teknolojiye ve inovasyona yaptıkları yatırımlarla sürekli gelişimi sağlamak için çalıştıklarını belirten İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “2015 yılında Japonya’nın lider akü üreticisi GS Yuasa ile yapmış olduğumuz ortaklıktan sonra 100 yıllık Japon teknolojisi uzmanlığı ve deneyiminden de destek alarak, endüstriyel fabrikamızda yüksek teknoloji ve kaliteye sahip traksiyoner akülerin üretimini sürdürüyoruz. Bu akülerin gelecek versiyonlarıyla ilgili Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Coğrafi konumumuzun sağladığı avantaj ve sunmuş olduğumuz kaliteli ürün ve hizmet garantisiyle Almanya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İtalya başta olmak üzere Avrupa’da birçok ülkede önemli bir satış ağına ulaştık.” dedi.

Ayrıca “İnci GS Yuasa, kaliteli ürün üretmenin yanında iş ortağı olarak gördükleri müşterilerine üstün servis hizmeti sağlayabilmek için servis ağını genişletmiştir. Türkiye’nin her noktasına satış sonrası destek vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaktadır. Müşterilerin aldığı hizmetten duydukları memnuniyetin en büyük göstergesi yıllardır değişmeyen endüstriyel akü sektöründeki yurtiçi pazar liderliğimizdir. Bizlere duyulan güvenin karşılığını verebilmek için her gün daha çok çalışmaktayız.” diye belirtti.

Yeni Yatırımlar Yolda

OE ve Endüstriyel Akü Direktörü Kojiro Shibata “Dış piyasada her yıl müşterilerimiz arasına bir yenisini eklemekteyiz. Avrupa Pazarında İnci Battery markasına artan talebi karşılayabilmek için bu yıl da yeni yatırımlarla üretim kapasitemizi arttırmak için gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Hedefimiz en kısa zamanda üretim hacmimizi katlayarak yükseltmektir. Geçtiğimiz yıldan beri DIN Standartlarında ürettiğimiz traksiyoner akülerimizi BS (British) standardına da uygun olarak üretmekteyiz. Geleceğin teknolojisini üretmek için gereken tüm çalışmaları yapmaktayız ve yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında yer alan İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasındaki yerini korumaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Manisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayına temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro, GS ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurtiçinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 6 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Tüm Haberler
Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi
No:6 45030 Manisa / TÜRKİYE
0(236) 233 25 10